İmplant

İMPLANT

İmplant; kaybedilen veya eksik olan dişlerin yerine yerleştirilen, titanyumdan yapılmış, çok uzun yıllardır başarıyla kullanılan yapay diş kökleridir. İmplant uygulaması sırasında hasta kesinlikle hiçbir ağrı hissetmez. İmplant tek seansta uygulanır. İmplant yapıldığı gün hasta işine dönebilmektedir. Sonrasında hemen hemen hiç ağrı hissedilmez. İşlem süresi yapılan implant sayısına bağlı olarak değişse de genelde çok kısadır.
İmplant uygulandıktan sonra çene kemiğiyle bütünleşmesi (osseoentegrasyon) için 2-4 ay arası beklenir. Sonrasında implant yapılan bölgeden ölçü alınır ve 3-4 seanslık bir diş hekimi ziyaretinden sonra implantın ağız içinde görünecek olan ve çiğneme fonksiyonunu yerine getirecek olan porselen ve zirkonyum kısmı takılır.
İmplant uygulama işlemi hasta için pratikte kanal tedavisi veya dolgudan daha kolaydır.
İmplantın mutlaka konu hakkında bilgili ve tecrübeli bir hekim tarafından yapılması gerekir. İmplantın başarısını etkileyen faktörler doğru bir tedavi planlaması ve iyi bir cerrahi uygulamadır. Kliniğimizde dünyanın en önde gelen ve başarısı çalışma ve literatürlerle kanıtlanmış implant markaları kullanılmaktadır.

SİZİ ARAYALIM

""
1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right