Dt. Kübra Demir

kubra@smileistanbulortodonti.com

ÖZGEÇMİŞ

Diş hekimi Kübra Demir, 1996 yılında İstanbul’da doğmuştur. Kültür Koleji’nde başladığı eğitim hayatına 2010 yılında Arel Fen Lisesi ile devam etmiş, 2014 yılında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’ni kazanmıştır. 2019 yılında “Sistemik Hastalıklarda Endodontik Yaklaşım” konulu tezi kabul aldıktan sonra yüksek lisans derecesi ile mezun olmuştur. Fakülte yıllarında okul dışında da 3 yıl çalışıp diş hekimliği tecrübesi kazanmıştır. Aynı zamanda çeşitli diş hekimliği kongrelerini yakından takip etmiş ve katılmıştır. Türk Diş Hekimleri Birliği, İstanbul Diş Hekimleri Odası ve Diş Dostu Derneği’ne üye olan Dt. Kübra Demir, aynı zamanda Diş Dostu Derneği aylık dergisinde yazmaktadır.

2020 yılından itibaren İstanbul Üniversitesi Aziz Sancar Deneysel Tıp Araştırma Enstitüsü Genetik Ana Bilim Dalı’nda lisans üstü eğitimine devam etmektedir.

Smile İstanbul Ortodonti’de halen çalışmakta olan Dt. Kübra Demir, lisanslı tenis oyuncusudur. Piyano çalmak da hobileri arasında yer almaktadır. İleri seviye İngilizce, orta seviye Almanca bilmektedir.