Braket Çeşitleri

BRAKET ÇEŞİTLERİ

Metal braketler en yaygın tiptir. En iyi cins paslanmaz çelikten yapılırlar. Günümüzün metal braketleri daha küçük, daha rahat ve daha çekicidir.

Damon braketleri Dr. Dwight Damon tarafından bulunmuştur. Damon braketi “self ligation” olarak bilinen ve telin braket içinde geri ve ileri kaymasına izin veren kayan kapı teknolojisini kullanır.

Damon braketlerinde elastik ya da çelik bağlar kullanılmaz. Bu teknoloji daha az sürtürme yaratır ve hasta için daha rahat bir sonuç verir. Aynı zamanda, Damon Braketleri hem tedavi süresini hem de sık sık uygulanan ayarlamaların sayısını azaltır.

Seramik braketler yarısaydam malzemelerden yapılır. Kozmetik görünüşünden dolayı yetişkin hastalar tarafından tercih edilmektedir. Hastaya çok yakın durulmadıkça dişler üzerinde görülmesi zordur.

Seramik braketlerin tek dezavantajı çok kırılgan olmaları ve ortodontik ziyaretler arasında elastik bağların renginin bozulmasıdır.

Invisalign sistem aligner adı verilen ve dişleri yavaş yavaş hareket ettirmek için bilgisayar simülasyonu tarafından oluşturulan saydam üst üste binmiş kalıplar dizisidir.

Bu sistem belli başlı ortodontik kapanış problemleri olan daha yaşlı hastalar içindir. Bu sistemin size uygun olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Diğer braketler dişlerin ön yüzeyinde olmasına rağmen bu teknikte arka yüzeylerinde yer alırlar. Böylece tellerin en mükemmel görünmezliği sağlanır.

SİZİ ARAYALIM

""
1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
WeCreativez WhatsApp Support
Şu anda aktifiz ve sohbet etmek için hazırız.
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?